Informace o klubu

Sportovní klub JNS nabízí dětem a mládeži komplexní pohybový program v oblasti sportovního a tanečního cheerleadingu. Od roku 2021 jsme olympijským sportem!

4_20230913_115129.png

Součástí programu je všeobecná kultura pohybového projevu, správné držení těla, gymnastická a akrobatická průprava, tanec, skokové variace, techniky stuntování, pohybové hry, dechové cvičení a další aktivity, které podporují správný rozvoj těla od toho nejmenšího věku po dospělost.


Během 25ti letého působení, JNS se pro mnohé stalo symbolem úspěchu, tvrdé práce a především rodiny. Veškeré zážitky prožíváme společně, jako tým, bez ohledu na to jaký jsme jako individualita – u nás má místo každý.
Přidej se k nám i ty!

VÍCE NEŽ JEN KLUB

JNS je největší klub v republice a spolu s tím se můžeme pyšnit svými 17ti týmy, ve kterých se angažuje téměř 400 sportovců. I přes tak velké počty je každý z našich týmů unikátní.

CO JE CHEERLEADING?

Anglický termín „cheerleading“ vznikl spojením dvou termínů:

cheer + leading = povzbuzování + vedení

  • Stunty jsou základními prvky pyramid. Jeden stunt tvoří pět lidí – „top“ je osoba, obvykle dívka, která je zvedána a vyhazována ostatními členy; „base“ je každý, kdo není top, a tvoří základ skupinky.
  • Skoky si cheerleading propůjčil převážně z gymnastiky. U skoků je důležitá jednak výška, jednak samozřejmě správně provedená technika. Existuje více různých typů skoků, které se mohou řetězit a kombinovat.
  • Tanec má v cheerleadingu dvě podoby, a to tzv. cheer dance, který sestává ze speciálních cheerleadingových pohybů, a pak tanec různých stylů, z nichž nejvíce je vidět vliv disco dance, show dance, street dance a baletní prvky (např. upravené piruety, výkopy atd.).
  • Pyramidy vznikají spojením více stuntů dohromady a jejich různým propojením.
  • Komplexnost našeho sportu je zajištěná kompletní pohybovou průpravou: pravidelné tréninky minimálně 2x týdně, pravidelné sessions (hodiny akrobacie, flexibility, kompenzačního cvičení, partner stunt navíc), letní kempy a soustředění v ČR i zahraničí.

KDO JSME

Sportovní klub JNS nabízí dětem a mládeži komplexní pohybový program v oblasti sportovního cheerleadingu. Součástí programu je: všeobecná kultura pohybového projevu, správné držení těla, gymnastická a akrobatická průprava, tanec, skokové variace, techniky stuntování, pohybové hry, dechové cvičení. Jako kolektivní sport je důležitou složkou přípravy spolupráce v kolektivu, budování osobnostních vlastností, rozvoj komunikačních schopností. Cheerleading je koordinačně – estetickým sportem , který pomůže dítěti vyrůst v silnou osobnost, nabízí seberealizaci v mnoha oblastech, svým charakterem motivuje děti k optimizmu, komunikativnosti, vytrvalosti a zodpovědnosti. Jsme nezisková sportovní organizace, člen České Asociace Cheerleaders, Evropské Cheerleadingové Unie a České Unie Sportu.

JAKÉ MÁME VYBAVENÍ?

Na pobočce Háje i Letňany trénujeme na speciálních gymnastických kobercích Flexi Roll, které zajišťují bezpečný nácvik cheerleadingových prvků a akrobacie. Naši členové trénují na kobercích, které jsou na soutěžích a zajišťujeme jim tak nejlepší možnou přípravu na soutěžní výkon.

K akrobatickému tréninku využíváme gymnastické slzy, 3 nafukovací válce, 12m velký airtrack, několik kratších nafukovacích airtracků. Využíváme trampolínu, velkou dopadovou duchnu, dopadové žíněnky, švédské bedny, kladiny a mnoho dalšího!

Pro nejmenší členy máme pomůcky pro dětský edukační pohybový program WE PLAY.